MISJA NASZEGO PRZEDSZKOLA

• organizowanie dzieciom pomocy psychologiczno — pedagogicznej poprzez współpracę z psychologiem, pedagogiem i logopedą
  • stwarzanie sytuacji edukacyjnych i wychowawczych sprzyjających rozumieniu i przeżywaniu wartości uniwersalnych i chrześcijańskich,
  • tworzenie wanmków sprzyjających okazywaniu czynnej miłości Bogu i bliźniemu,
  • tworzenie i podtrzymywanie tradycji przedszkola.,
  • sprawowanie opieki nad dziećmi w czasie pobytu w przedszkolu oraz w trakcie zajęć poza terenem przedszkola odpowiednio do ich potrzeb oraz możliwości placówki poprzez:
    • tworzenie atmosfery miłości, akceptacji i bezpieczeństwa.,
    • uczenie zasad postępowania warunkujących bezpieczeństwo,
    • podtrzymywanie działań sprzyjających promocji i ochronie zdrowia,
    • przekazywanie wiedzy o zdrowym stylu życia, ocenie zachowań służących i zagrażających zdrowiu,
    • stwarzanie warunków sprzyjających spontanicznej i zorganizowanej aktywności ruchowej, organizowanie wycieczek i wyjść poza teren przedszkola zgodnie z odrębnymi przepisami.

WSPIERANIE RODZINY W WYCHOWANIU DZIECKA POPRZEZ:

• troskę o bezpieczeństwo, zdrowie i prawidłowy rozwój dziecka,
  • zapoznanie rodziców z zadaniami wychowawczo — dydaktycznymi,
  • rozmowy indywidualne podczas których udziela bieżących informacji o rozwoju i postępach dziecka,
  • uroczystości, spotkania. i konferencje dla rodziców,
  • prowadzenie zajęć otwartych,
  • umożliwienie rodzicom zapoznania się z literaturą i czasopismami podejmującymi zagadnienia. związane z wychowaniem dziecka,
  • organizowanie w miarę możliwości stałej lub doraźnej pomocy materialnej
  • włączanie rodziców do wspierania osiągnięć rozwojowych dzieci i łagodzenia trudności na jakie natrafiają.

PODSTAWOWYMI FORMAMI DZIAŁALNOŚCI WYCHOWAWCZO - DYDAKTYCZNO — OPIEKUŃCZEJ W PRZEDSZKOLU SĄ:

• obowiązkowe zajęcia edukacyjne z całą grupą,
  • zajęcia stymulacyjne organizowane w małych zespołach,
  • zajęcia dydaktyczno - wyrównawcze organizowane dla dzieci mających trudności w nauce oraz inne zajęcia wspomagające rozwój dzieci,
  • sytuacje edukacyjne — stwarzanie dziecku możliwości wyboru zadań i czasu ich realizacji,
  • spontaniczna działalność dzieci
  • coroczna ewaluacja podejmowanych działań w celu diagnozowania potrzeb;
  • organizacja uroczystości przedszkolnych z aktywnym udziałem rodziców.

DODATKOWE ATUTY :

• zajęcia w terenie na świeżym powietrzu
  • Dzień Otwarty Przedszkola
  • bal karnawałowy dla dzieci i Rodziców
  • koncerty muzyczne, teatrzyki kukiełkowe i przedstawienia z udziałem aktorów
  • organizowanie tradycyjnych uroczystości z udziałem zaproszonych gości — „Dzień Babci i Dziadka", Piknik Rodzinny z okazji Dnia Mamy i Taty
  • uczestnictwo w konkursach plastycznych
  • udział w przeglądach i uroczystościach organizowanych na terenie gminy
  • poznawanie tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocy
  • aktywna współpraca z rodzicami
  • comiesięczne Msze Święte dla Rodziców i dzieci w Kościele Parafialnym
  • kolędowanie
  • spotkania z ciekawymi ludźmi.

PRACOWNICY NASZEGO PRZEDSZKOLA

Kadra pedagogiczna to zespół wykwalifikowanych osób systematycznie  zdobywających nowe doświadczenia do kreatywnej  pracy z dziećmi. Wszyscy działamy z pasją i całkowicie poświęcamy się temu, co robimy. Każdy z nas kształci się nadal aby osiągnąć jak najlepsze efekty w pracy dydaktyczno-wychowawczej, stymulować wszystkie sfery osobowości swoich wychowanków dbając o harmonijny ich rozwój. W naszej pracy wdrażamy osiągnięcia współczesnej metodyki i dydaktyki w zakresie edukacji, rozwijania zainteresowań i uzdolnień oraz kształtowania osobowości. Troszczymy się o prawidłowy rozwój psychofizyczny przedszkolaków, starając się wyposażyć je w takie umiejętności i zdolności, aby cieszyły się dalszymi sukcesami kontynuując naukę w szkole.

NAUCZYCIELE GRUPY STARSZAKÓW

• S. Ines Domszy - dyrektor przedszkola, nauczyciel, katecheta